Tylko teraz 5% ZNIŻKI Na tapetyWonderwall & Pasión* Ograniczony czas promocji!.

Jaka tapeta pasuje do cegły?

Jaka tapeta pasuje do cegły?

Nieprzewidywalne i industrialne wnętrza z elementami nieotynkowanej cegły są u szczytu mody. Ciekawe połączenia rozległych przestrzeni z ceglanych ścian z belkami, schodami, betonem i tynkiem w stylu Loft doskonale uzupełniają dobrze skomponowane tapety. Idea loftu pojawiła się w latach 40-tych XX wieku na przemysłowych terenach Nowego Jorku. W tym okresie produkcję przeniesiono z fabryk w centrum na obrzeża miasta, a budynki fabryczne zagospodarowano na przestronne pokoje, z wysokimi sufitami. Doskonałe oświetlenie przestrzenie z elementami surowej cegły są wspaniałym materiałem do aranżacji wnętrza. Styl loft od powszechnego i taniego, przeszedł metamorfozę i stał się prestiżowy i elitarny.

Tapeta loft idealna para z cegłą

Tapeta jest doskonałym uzupełnieniem stylu loft i pomoże stworzyć niepowtarzalny klimat miejskiego poddasza. Przy pomocy tapet możesz zmodyfikować nawet zwykłe mieszkanie w bloku czy wiejski dom. Dobrze dobrane tapety ozdabiają ściany i będą doskonale prezentować się w parze z surową lub zabezpieczoną cegłą. W stylu, który kojarzy się z niedokończonym, porzuconym w trakcie prac najlepiej prezentują się tapety z motywem nawiązującym do streetu i ulicznych klimatów. Wśród nich można wymienić:

  • motyw postarzanych desek i belek
  • tapeta imitująca surowy beton 
  • tapety z zabytkowymi elementami architektury 
  • tapety z motywem graffiti
  • tapety artystyczne ze reprodukcjami sztuki nowoczesnej charakterystycznej dla epoki powstawania loftu
  • tapety z motywem stylowej fotografii

Nie masz ściany ze starej cegły? To nie problem

Jeżeli jesteś zakochany w stylu loft, a nie masz w aranżowanym pomieszczeniu możliwości czy fizycznej szansy na odsłonięciem prawdziwych cegieł, z pomocą przychodzi tapeta. Tapeta w stylu loft to świetna alternatywa dla cegły czy betonu. Tapeta, pasująca do tak popularnego dziś tematu stylu, doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrza, a nawet sprawi, że ściany będą bardziej praktyczne w utrzymaniu. Do dyspozycji jest ogromny wybór tapet, które do złudzenia imitują prawdziwą cegłę. Ciekawą propozycją jest Loft Map, która jest kwintesencją łączenia w stylu Loft. Oprócz imitacji ceglanych, betonowych, drewnianych powierzchni można rozważyć tapety o wyraźnej fakturze czy ciekawym reliefie. Monochromatyczną tapetę można łączyć z tapetą z cegieł, betonu i graffiti, a prostą zwykłą tapetę z np. kaflami lub drewnianą deską podłogową.

Jaka tapeta pasuje do cegły?

W chwili, gdy mamy już wybrany styl, fakturę i pomysł warto skupić się na rzeczy równie istotnej, czyli jaki rodzaj tapety wybrać. Decyzja zależy przede wszystkim od tego, jakie pomieszczenie mamy zamiar tapetować. I tak do tapetowania loftowych kuchni czy przedpokoju zdecydowanie należy brać pod uwagę tapety winylowe, które nie chłoną wilgoci, są praktyczne i wytrzymałe. Przykładem tego typu tapety jest Lake, która doskonale sprawdzi się w często eksploatowanych pomieszczeniach. W salonie, sypialni czy gabinecie sprawdza się tapety wodoodporne takie jak Flamenco czy Wall & Deco Wet System.