Tylko teraz 5% ZNIŻKI Na tapetyWonderwall & Pasión* Ograniczony czas promocji!.

Jaka tapeta do ciemnego przedpokoju?

Jaka tapeta do ciemnego przedpokoju?

Przedpokój, w którym nie ma światła wygląda ponuro i niewygodnie. Nie chce się do niego wchodzić, a przecież powinien być wizytówką całego mieszkania, który robi pierwsze wrażenie. Na szczęście są sposoby na poprawę poziomu oświetlenia, poprzez wybranie odpowiedniej tapety. Przy okazji remontu i tapetowania przedpokoju należy także wziąć pod uwagę, że jest to pomieszczenie wspólne i jego wystrój powinien być maksymalnie uniwersalny, tak aby odpowiadał wszystkim domownikom i był miłym powitaniem dla gości. 

Wybór kolorów i odcieni

Zasadą główną doboru tapety do ciemnego przedpokoju to, że kolor tapety nie może być nudno jasny. Strzeż się czystych białych czy jednolitych szarych tapet. Przedpokój w jednolitym, jasnym anturażu nie będzie wyglądał jak wypełniony światłem, a wręcz przeciwnie, będzie smutny, szary i nudny. Dla osiągnięcia dobrego efektu, daj pierwszeństwo odcieniom:

  • kość słoniowa
  • Wanilia
  • Jasny beż
  • Kremowy odcień
  • Odcień mleka

Dobrze będą wyglądać również pastelowe odcienie tj. jasnoniebieski, pistacjowy, jasnoróżowy, jasnozielony. Uważaj na zbyt krzykliwe, nasycone kolory. Pomarańczowy to co prawda kolor słońca i radości, ale przy braku światła będzie wyglądał zbyt ponuro i nostalgicznie, wpędzając wchodzących do domu w nastrój jesiennej depresji. To samo dotyczy niebieskiego, fioletowego, zielonego.

Motyw zależy od wielkości przedpokoju 

Przy wyborze wzoru, ornamentu tapety najważniejszą rzeczą jest powierzchnia przedpokoju. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, unikaj dużych rysunków. Nie tylko podkreślają brak oświetlenia, ale także wizualnie zmniejszają przestrzeń. Postaw na dyskretną i małą ozdobę, w tym motywy kwiatowe lub geometrię. Wielkie pole do fantazji pojawia się, gdy pomieszczenie jest wystarczająco przestronne i jest w nim wolna ściana. Wówczas dobrym rozwiązaniem są tapety z jasnym ornamentem lub dużym wzorem. Doskonałym przykładem przy tego typu aranżacji jest tapeta Neptunus z bogatym, eleganckim ornamentem. Przy wskazanym rozwiązaniu, pozostałe ściany powinny pozostać gładkie, w jasnych pastelowych odcieniach. 

Jaka tapeta do ciemnego przedpokoju? 

Główną zaletą tapet jest różnorodność ich wzorów, ale także mnogość rodzajów, z jakich możesz wybrać ten najwłaściwszy. Z uwagi na intensywność użytkowania przedpokoju warto rozważyć tapety trwalsze i bardziej funkcjonalne. 

Tapeta flizelinowa

Tapeta z flizeliny to praktyczna i trwała opcja dekoracji ścian w przedpokoju. Ich atutem jest odporność na wilgoć, łatwość czyszczenia, trwałość, a co ważne flizelina jest przyjazna dla środowiska. Tapety flizelinowe są łatwe w klejeniu, można je przemalowywać w wypadku tapet bez nadruku, co oznacza, że w łatwy sposób, bez dodatkowych kosztów, można w przyszłości odmienić wnętrze. Poważną zaletą tych tapet jest różnorodność wzorów, kolorów i odcieni. 

Tapety winylowe

Tapety winylowe zyskały ogromną popularność ze względu na łatwość klejenia, zdolność tych tapet do ukrywania drobnych nierówności i niedoskonałości ścian oraz różnorodność wzorów. Tapety winylowe są łatwe w montażu, ponieważ klej nakłada się tylko na ścianę. Pozwala to na szybkie wykończenie nawet dużych pomieszczeń, a także zapobiega zwisaniu i uszkodzeniu tapety. Te cechy są niezwykle istotne przy wyborze tapety do przedpokoju, gdyż to pomieszczenie jest wybitnie narażone na uszkodzenia, zabrudzenia i otarcia na ścianach. Dobrze sprawdza się w takich przypadkach tapeta winylowa Acgua, która doskonale komponuje się w przestrzeni przedpokoju.