Tylko teraz 5% ZNIŻKI Na tapetyWonderwall & Pasión* Ograniczony czas promocji!.

Jakie wzory tapety powiększają pokój?

Jakie wzory tapet powiększają pokój

Jakie wzory tapety powiększają pokój?

Decydując się na zakup mieszkania, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Piętro, lokalizacja, a także potencjalni sąsiedzi to tylko niektóre z elementów wpływających na ostateczną decyzję. Uwagę zwracamy również na wielkość pomieszczeń znajdujących się w interesującej nas kwaterze. Często zdarza się, że jedno z nich okazuje się być niewielkie. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na optyczne powiększenie pomieszczenia. Jaką tapetę wykorzystać, aby pokój wydawał się być większy niż jest w rzeczywistości?

Dlaczego warto optycznie powiększyć pomieszczenie?

W mniejszym mieszkaniu łatwiej jest utrzymać porządek. Ponadto wydaje się ono być o wiele bardziej przytulne niż jego zdecydowanie większy odpowiednik. Gospodarując mniejszą przestrzenią, trzeba jednak mieć na uwadze jej staranne rozplanowanie, aby była jednocześnie komfortowa i funkcjonalna. Optyczne powiększenie pokoju sprawi, że stanie się on w oczach ludzkich jaśniejszy oraz przestronniejszy. W związku z tym, warto zdecydować się na konkretne wzory i kolory tapet. Dzięki prostemu rozwiązaniu, jakim jest ich odpowiedni dobór, Twoje pomieszczenie stanie się miejscem, w którym będziesz przebywał z przyjemnością.

Staranne dobranie tapety sprawi, że pokój będzie optycznie obszerniejszy. Niestety nie wszystkie wzory i kolory pomogą w wizualnym powiększeniu pomieszczenia. Niektóre wręcz przeciwnie, mogą jedynie przytłoczyć obecną w nim osobę, skutecznie zniechęcając do przebywania w pokoju. Do niewielkich pomieszczeń w mieszkaniu nie pasują z pewnością tapety w drobne, pstrokate wzorki, a także te przedstawiające bujną roślinność. Być może w odpowiednio zaaranżowanym, dużym salonie będą one idealnie dopełniać wizję projektanta, jednak nie pomogą podczas remontowania małego pokoju.

Jakie tapety pomogą wizualnie powiększyć pokój?

Istnieje kilka sprawdzonych wzorów, które najczęściej wykorzystywane są podczas tapetowania niewielkich pomieszczeń w mieszkaniach. Dzięki tym rozwiązaniom, pokój będzie wydawał się przestronniejszy, a co za tym idzie, spędzanie w nim czasu nie będzie przytłaczać zajmujących mieszkanie osób. Na jakie wzory tapet należy postawić podczas urządzania małych pokoi?

Tapety geometryczne

Od kilku lat, jednymi z najpopularniejszych wzorów tapet, nie tylko do małych pomieszczeń, są wzory geometryczne. Analizując zainteresowanie nimi osób decydujących się na remont można z całą pewnością stwierdzić, nieprędko wyjdą one z mody. Umieszczenie tapety geometrycznej na jednej ze ścian w niewielkim pomieszczeniu z pewnością pomoże w jego optycznym powiększeniu. Będzie ona nie tylko rozwiązaniem problemu związanego z rozmiarem małego pokoju, ale również jego niezastąpioną dekoracją. Wzór takiej tapety nie powinien jednak być zbyt wyrazisty. W niewielkim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się regularne wzory, które nie przytłoczą przebywającej w nim osoby.

Tapety w paski

Kolejnym wzorem chętnie wybieranym przez osoby remontujące dom czy mieszkanie są paski. Jest on równie popularny co geometria, gdyż tak samo dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach, które wymagają optycznego powiększenia. Zależnie od zamierzonego efektu polecamy drobne i pionowe bądź szerokie i poziome paski – pierwszy zestaw zapewni wydłużenie, natomiast drugi wizualne poszerzenie pokoju. Decydując się na to rozwiązanie, zalecamy również zwrócić uwagę na kolorystykę. Bardzo ważne jest, aby była ona odpowiednio dopasowana do aranżacji pomieszczenia, w którym zostanie położona wybrana tapeta w paski.

Odpowiednie fototapety

Choć w pewnym momencie fototapety wyszły z mody, obecnie dostały one kolejną szansę i z powrotem kładzione są na ścianach. Wraz z rozwojem technologii aparatów fotograficznych, zyskujemy coraz lepszą jakość zdjęć, na podstawie których się je tworzy. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że dodają pomieszczeniom indywidualnego charakteru. Jakie fototapety pasują do małych pokoi? W tym przypadku najlepiej sprawdzają się fotografie krajobrazów posiadające efekt głębi. Obecny konsument ma przed sobą duży wybór, warto więc dokładnie przyjrzeć się tapetom, które wpadną nam w oko i wybrać tą pasującą do pomieszczenia, gdzie zostanie ona położona na jednej ze ścian.

Tapeta dopasowana kolorystycznie

Podczas dobierania odpowiedniej tapety do Twojego pokoju, zwróć uwagę nie tylko na jej wzór, ale również na kolor. Ma on niemniejsze znaczenie w procesie wizualnego powiększania pomieszczenia. Jaka barwa będzie pasowała najbardziej? Z pewnością taka, która nie wyróżnia się na tle całościowej aranżacji pomieszczenia. Istotne jest również, aby kolor nie był zbyt ciemny, gdyż otrzymamy efekt odwrotny od zamierzonego. Najbardziej rekomendowanymi barwami są połączenia bieli z beżem lub bieli z jasnymi odcieniami szarości. Można również zdecydować się na pastele, ważne jednak, aby była nimi pokryta tylko jedna ze ścian pomieszczenia.

Niezależnie od podjętej decyzji, tapetę warto kupić u zaufanego producenta. Ma to znaczenie, gdyż może wpływać na jej jakość oraz wytrzymałość. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i wybrania odpowiedniej tapety do małego pokoju.